Foto: PantherMedia / Scanpix
Anu Lensment 1. aprill 2015 17:18
Figuuri korrigeerimine pesu abil ei tähenda enam ammu keha kammitsemist piinavasse nöörkorsetti või vaevlemist ebaseksikates vuplites. Moodsad materjalid ja lõiked lasevad aktiivselt liikuda, kujundavad silueti proportsioonid harmooniliseks ja enesetunde mugavaks igasuguse kehatüübiga naisel.

On selge, et ülearuseid vorme pole võimalik pesuga olematuks teha, kuid strateegilistest kohtadest kumerusi ühtlustada ja figuuri voolujoonelisemaks muuta saab edukalt. Innovaatiline pesutehnoloogia võimaldab näiteks teatud kehaosi rohkem trimmida, gravitatsiooni eirates vorme ülespoole suunata ja hajutada ülearust kehapolstrit voldikesi tekitamata.

Olulisim on igapäevapesu valikul lähtuda mugavusest, sest mis tähtsust on lamedal kõhul, kui samal ajal on tunne, et kõik siseorganid on ebaloomulikult kokku surutud ja hingata on raske.

Kasutusel on elastsed võrkmaterjalid ja tehnoloogiad, mis võimaldavad luua mugavat õmblusteta pesu.

Erilist tähelepanu pööratakse võimalikult sujuvate servade ja üleminekute loomisele, mille teenistuses on laserlõikus ja spetsiaalsed trikotaažitehnoloogiad. Kui tavapesu kandes saab väikese pitsivälgatuse veel andeks, siis korrigeeriv alusrõivas peaks olema hästi varjatud saladus ning randid ja läbikumavad õmblused välistatud.

Vali õige suurus!

Alusrõiva ostmisel on võtmetähendus täpselt sobival suurusel. Pesu peab olema paras, sest ka kõige korrigeerivam ese ei kaota vorme, vaid suunab ja surub rasvavoldikesi eri suundadesse ning kõik üleliigne hakkab number väiksema toote korral ootamatutest kohtadest inetult välja pungitama. Number suurem pesu võib küll mugavam tunduda, kuid ülearune avarus ei anna vajalikku efekti ega täida toestavat ja vormivat ülesannet piisavalt.

Mis on milleks hea?

Pesu tasub minna proovima koos nende rõivastega, millega plaanid seda hiljem kanda, sest tihti selgub sobivus just siis, kui kõik kihid seljas. Samuti on oluline arves-tada pealismaterjalide struktuuri, läbipaistvust ja värvide sobivust. Kõige “tundlikumad” on ühevärvilised trikotaažkangad, mille alla sobib vaid siledapinnaline ja võimalikult õmblustevaba aluspesu. Kõige universaalsem tonaalsuse mõttes on ihuvärvi beežikas, kuid kindlasti mõjub must alati seksikamalt ja ahendab figuuri ka visuaalselt.

Kombineerimise kunst

Figuuri saab efektsemaks muuta ka spetsiaalsete sukkpükste ja retuusidega. Kõige olulisem on taas jälgida, et üleminekukohad ei tekitaks lisavorme ega voldikesi.

Tänapäeva pesu-tööstus ei tegele üksnes vormide vähendamisega – paljud naised soovivad figuurile hoopis volüümi lisada. Nii on kõhtu trimmivate pükste teiseks funktsiooniks näiteks kergitada tuharaid. Push-upid ja silikoontäidisega rinnahoidjad aitavad aga hästi tasakaalustada täidlase alaosaga figuuri. Nii mõjub keha harmoonilisemana ja vormid on tasakaalus.

Suurerinnalistele on müügil ka rindu optiliselt vähendavad mudelid. Alates C-korvist tasub endale valida see õige laiemate õlapaelte ja silikoonribadega varustatud mudelite hulgast.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Iga ühe jaoks on kuskil keegi. 2. aprill 2015 10:52
Kui kaua sa ennast maskeerida jõuad? Oma abikaasale näitad sa varem või hiljem oma naturaalset ilu. Kui klapite, armastab abikaasa sind kõige sinu "vigadega". Kui aga üritad varjata, võib see saatuslikuks saada. Igal oma mure, aga naised ei tahagi teada, et meestele meeldib just naine ise, mitte tema kunstlik ilu.

SISUTURUNDUS