JOO PALJU: Kuid alkoholi asemel eelista iga hetk piima või vett. Foto: PantherMedia / Scanpix
Hea nõu
9. juuni 2015, 07:00

Pohmell piinab? Joo vett ja piima ning puhka! (10)

Sumedad ja soojad suveõhtud lausa kutsuvad sõpradega õue grillima ja kesvamärjukest maitsma. Pikaks veninud õhtul on enesekontroll lihtne kaduma ja järgmine hommik algab kassiahastusega. Kuidas end aidata?

Portaal Health annab ülevaate, millistest nippidest tasub pohmelli korral abi oodata ning millised võivad tervisele hoopis karuteene teha.

Ära joo peale!

Kõige lihtsam ravim on alkoholist loobuda. Kes seda ei suuda, võiks järgmisel jubedal hommikul vähemalt uutest alkoholikogustest eemale hoida. Alkohol leevendab pohmellinähte ajutiselt – kui ravid seda kangema kraamiga, on järgmisel päeval veelgi kehvem olla.

Ära õgi rasvast toitu!

Kuigi levinud arvamus on, et pohmakahommikul aitab rammus eine, võib sellest hoopis kõrvetised saada. Meedikud soovitavad hoopis kergestiseeditavaid süsivesikuid, nagu röstsai või müsli. Samuti on oluline palju juua, aga mitte alkoholi.

Unusta aspiriin!

Pole sugugi hea mõte sellega pärast kõva joomingut pohmellipeavalu leevendada. See võib piinatud seedeelundeid veelgi rohkem ärritada. Samuti on igasuguste spetsiaalsete pohmakaravimite asemel mõistlikum end turgutada pigem multivitamiinidega.

Ära mine sauna!

Higistades kaotad veelgi enam vedelikku, samuti võib kuumal saunalaval passimine normaalset vereringet ohtlikult muuta: pohmellis saunatajaid ähvardavad vererõhu drastiline langus ja südame rütmihäired.

Hoidu kohvist!

Kofeiin ahendab veresooni ja kergitab vererõhku, süvendades sellega pohmakasümptome.

Puhka!

Kuigi kerged harjutused võivad pohmellihommikul veidi virgutada, oleks kõvemast trennivihtumisest mõistlik hoiduda. Keha vaevleb pärast pidutsemist niigi vedelikupuuduses. Kõige arukam on aeg maha võtta ja kehale puhkust anda. Eriti hea, kui sul oleks võimalik peojärgne päev lihtsalt maha magada.

Joo vett ja piima!

Vesi, kuid eriti piim teeb su olemise tunduvalt mõnusamaks. Klaas piima enne uinumist vähendab vedelikupuudust ja tõstab veresuhkurt. Ka ei aja piimajoomine nii palju pissile kui vee kaanimine, seega saad rahulikumalt magada.

Miks pohmell aastatega järjest hullemaks läheb?

Aastate lisandudes muutub pohmell järjest hullemaks, sest inimesel langeb energiatarbimise tase ning ka maks toodab iga aastaga järjest vähem antioksüdante. Sestap satuvad toksiinid lihtsamalt inimese organismi ning tulemuseks ongi peavalu, oksendamine ja väga halb enesetunne, vahendab Genius Beauty.

Samuti vajab vanem keha rohkem aega taastumiseks. Et aga alkoholi liigne pruukimine rikub une kvaliteeti ja kestust, siis tunnebki inimene end kogu järgmise päeva väsinuna.