Uudised

Lastefond toetab taas haruldase haigusega poisi ravireisi Saksamaale 

Toimetas Silja Paavle, 9. juuli 2015 09:34
Arthur, kes põeb Rasmusseni sündroomiFoto: Lastefond
Harvaesinevat autoimmuunset haigust põdev 7-aastane Arthur sõidab SA TÜ Kliinikumi Lastefondi toel Saksamaale järelkontrolli, et hinnata talle seal pool aastat tagasi tehtud ajuoperatsiooni tulemusi.

Lapse meditsiinikulud Saksamaal katab Eesti riik, Arthuri ja tema isa lennupiletite eest maksab Lastefond.

Samal teemal

Arthuril on Eestis ainsana diagnoositud maailmaski harva esinev Rasmusseni sündroom - autoimmuunne haigus, mis toob kaasa ühe ajupoolkera kärbumise ja ravile allumatu epilepsia. 2014. aasta novembris käis ta haigekassa ja Lastefondi toel Saksamaal Mara haiglas keerulisel ajuoperatsioonil, mille käigus eraldati tema parem ajupoolkera süsteemist lahti.

Lapse ema sõnul õnnestus operatsioon suurepäraselt. "Kui enne operatsiooni oli Arthuril kuni 180 000 epilepsiahoogu ööpäevas, ta ei rääkinud ega kõndinud, siis peale operatsiooni tal enam epilepsiahooge ei ole. Ta on operatsioonist taastunud, kuid vasak kehapool on endiselt halvatud ja ta vajab järjepidevat taastusravi."

Et Arthurit opereerinud arstid soovivad talle teha järelhindamise ja kontrollida poisi tervislikku seisundit, tuleb perel juba juuli keskel taas Saksamaale sõita. "Lisaks jagavad sealsed spetsialistid juhiseid edaspidiseks taastusraviks ning hindavad tema võimalusi pöörduda tagasi täisväärtuslikku ellu," selgitab Arthuri ema, miks on kõnealune ravireis tema poja jaoks väga oluline.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tunneb heameelt, et läbi mitmetasandilise koostöö saavad haruldaste haigustega lapsed vajadusel abi välismaalt. "Just sellised juhtumid näitavad ehedalt, kui oluline on koostöö abivajaja, Eesti ja välismaa tohtrite, haigekassa ning heategevusorganisatsiooni ja selle annetajate vahel. Olen tohutult rõõmus, et ka Lastefond on saanud haruldaste haigustega laste toetuseks kogutud annetuste abil olla osaks Arthuri paranemise protsessist," räägib ta ning loodab, et poiss leiab Saksamaalt vajalikku tuge taastumiseks.

Samal teemal

07.08.2015
Tartu Maarja Tugikeskus saab Lastefondi toel invatõstuki
15.07.2015
Lastefond toetab haruldase haigusega pisitüdruku ravi
27.02.2015
Haruldaste haiguste infopäeval kaaluti ravi rahastamise võimalusi
14.05.2012
Eesti väiksuse tõttu ei saa kõik inimesed siin alati vajalikku ravi