Hea nõu

Kuidas on õige end kraadida? (4)

Õhtuleht.ee, 2. veebruar 2016, 09:21
Foto: PantherMedia / Scanpix
* Kraadida on võimalik nii kaenla alt, suust, päraku kaudu, vaginaalselt kui ka otsaeest või kõrva kuulmekäigust.

* Elektroonilised kraadiklaasid on mõeldud eelkõige päraku kaudu mõõtmiseks. Õige kehatemperatuuri saab kätte ka kaenla alt, kuid seal võtab kraadiklaasi soojenemine kauem aega ning pärast esimest piiksatust ei tohi mõõturit kaenla alt ära võtta.

Samal teemal

* Enne kraadimist loe kindlasti läbi uue termomeetri kasutusjuhend, sest erinevatest kohtadest mõõtes loetakse palavikuks erinevat kehatemperatuuri. Kaenla alt mõõtes algab palavik 37,4st, laubalt mõõtes 37,5st, suust mõõtes 37,5st, pärasoolest mõõtes 38,1st ja kõrvast mõõtes 37,6st kraadist.

* Elektrooniliste kraadiklaaside puhul väldi mitut järjestikust kraadimist – siis näitavad nad temperatuuri tegelikust rohkem. Kraadimise vahe olgu umbes 10 minutit.

* Tasub meeles pidada, et õuest tulles ei tohiks kohe temperatuuri mõõta, vähemalt pool tundi võiks oodata. Samuti peaks kraadimisega ootama 20–30 minutit pärast suitsetamist, kuuma või külma vedeliku tarbimist, vanniskäimist.

* Kraadides kasuta õiget tehnikat: näiteks kaenla alt mõõtes peab kraadiklaas olema korralikult kaenlalohus nahaga kontaktis ja nahk peaks olema kuiv.

* Elavhõbedaasendajaga kraadiklaasi on parem alla lüüa kehasoojalt – jahtunud kraadiklaasiga võib see osutuda võimatuks.

4 KOMMENTAARI

v
vennad homorebased 2. veebruar 2016, 11:59
kõige õigem on kraadiklaas pärakusse lükata,mida suurem,seda parem!
n
Nende elektrooniliste 2. veebruar 2016, 11:31
kraadiklaasidega on nii, et kust ma tean, milline neist õiget temperatuuri näitab? Olen proovinud mitut sellist, ühest ja samast kohast mõõta. Kõigil kõikus temp. näit väga suure erinevusega. Lõpuks pidasin õigeks elavhõbeda termomeetri näitu.
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee