Hea nõu

Viis trikki, kuidas põletada kaloreid võimalikult lihtsa vaevaga 

Õhtuleht.ee, 14. juuli 2016 16:30
Ka nätsu närimine ning naermine aitavad kalorite põletamisele kaasa!Foto: PantherMedia / Scanpix
Hea uudis: teadlased on kindlaks teinud mõned tegevused, kuidas võimalikult lihtsa vaevaga ainevahetust kiirendada ja kaloreid kulutada. Proovi järgi!

1. Ära istu rahulikult. Kui sa istumise ajal niheled, vahepeal püsti tõused ja ka nätsu närid, kulutad 300 kuni 2000 lisakalorit päevas, vahendab Time.

Samal teemal

2. Joo rohelist teed. Uuringud näitavad, et roheline tee võib suurendada ainevahetust 4-5%. Seda võid juua, sest tass rohelist teed sisaldab vaid kaks kalorit. Ilma magusaineta, muidugi.

3. Joo rohkem vett. Saksa teadlased on leidnud, et kaks klaasi vett aitab kaloreid järgneva kümne minuti jooksul põletada 30% tõhusamalt, kaloripõletust soodustav mõju kestis tegelikult isegi üle tunni.

4. Tarvita C-vitamiini. Lisa oma tee või vee sisse värsket sidrunimahla, sest selles on ohtralt C-vitamiini. Arizona ülikooli teadlased on kindlaks teinud, et need, kes päeva jooksul piisavalt C-vitamiini ei saa, kulutavad treeningu ajal 25% vähem kaloreid.

5. Naera! Ajakirjas International Journal of Obesity avaldatud uuringu kohaselt on täheldatud naermise ajal kalorite põlemist.

Samal teemal

06.07.2016
Seitse igapäevast tegevust, mis panevad su ainevahetusele korraliku põntsu
31.06.2016
KUNI KILO PÄEVAS: Sidrunidieet puhastab keha ja viib üleliigsed kilod
13.06.2016
Seitse geniaalset rasvapõletajat, mille peaksid oma igapäevasesse menüüsse lisama
13.06.2016
Vihkad hommikuid? Need kuus pisikest muudatust aitavad olukorda muuta!