Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 30. september 2016 11:19
Igaüks meist on istudes jala üle põlve heitnud ning nii mõnda aega istunud. Spetsialistide hinnangul pole see sugugi hea, sest see põhjustab paljusid terviseprobleeme.

Näiteks seostatakse sellist istumisviisi närvikahjustuse, kõrge vererõhu ja halva rühiga. Neist viimane võib häirida kogu keha alates seedesüsteemist ja lõpetades stressitaluvusega, kirjutab Women's Health.

Kõlab masendavalt? Õnneks kinnitavad teadlased, et väga palju sellepärast pole vaja siiski muretseda kuna tegemist ei ole püsivate kahjudega. Näiteks, kui jalg sureb niimoodi istumisest ära, sest teatud, põlve taga, asuvale närvile avaldub liiga suur surve. Kui aga normaalselt istuda, siis see surve vabaneb. Sama kehtib ka kõrge vererõhu kohta. Jalg üle põlve istumine võib selle tõesti kõrgeks ajada, kuid nii kui istud tavaliselt, läheb vererõhk jälle normaalsele tasemele.

Eksperdid soovitavad, et kui sulle väga meeldib jalg üle põlve istuda, siis on soovitatav teha iga 15 kuni 20 minuti tagant mõni sirutamispaus ja enne uuesti maha istumist veidi ringi liikuga.