Keha

KOLM AASTAT TAGASI 18 KILO MAHA VÕTNUD NAINE: kui ärkan hommikul kerge näljatundega, on kõik õige (46)

Silja Paavle, 22. november 2016 04:00
Imbi MälkFoto: Aldo Luud

"Enne sõin pirukaid ja kõht oli kogu aeg tühi. Trepist üles minnes hakkasin hingeldama. Nüüd pirukaid ei söö ja naljalt nälga ei tunne. Võhma on ka juurde tulnud," kiidab Imbi Mälk elu pärast seda, kui ta kolme aasta eest 18 kilost lahti sai.

Imbi Mälk (49) ütleb, et ühel hetkel sai ta aru, et oma lühikese kasvu kohta on ta liialt pontsakas. 160 sentimeetri pikkune naine kaalus rekordaegadel 71 kilo. Liigkilod lihtsalt kogunesid. Naine püüdis nendega võidelda, kuid tulutult. "Karme dieete pole ma kunagi armastanud, need ei mõju tervisele hästi," kostab ta.

Kui aga üks Imbi tuttav liitus Figuurisõpradega, andis see temalegi innustust. Ja mitte asjata – kaheksa kuuga kaotas ta 18 kilo ja on selles kaalus püsinud siiani. "Infoühiskonnas pakub ka internet igasuguseid kaalulangetusprogramme. Mina pole kindel, et oleksin suutnud ainult interneti toel üleliigsetest kilodest lahti saada, sest rühma jõud on suur ja innustav," jagub Imbil Figuurisõpradele ja oma mentorile Ilvi Pirsonile ainult tänusõnu. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.02.2017
Viis lihtsat nippi, et kõht taas trimmi saada
26.01.2017
Plaanid kaalu langetada? Need dieetide kohta käivad uskumused unusta kohe ära!
04.01.2017
Teadlased: tšilli pärsib rinnavähi kasvu
27.12.2016
Kas sina tead, kuidas kaotada kaalu kiirelt ja ohutult?