Hea nõu

Kas sina oskad oma juukseid föönitada? (3)

Õhtuleht.ee, 26. november 2016 14:17
Foto: PantherMedia / Scanpix
Föön on tänapäeval naiste üks igapäevasemaid kaaslasi, mida kasutatakse paraku sageli valesti. Kui soovid, et kiharad oleksid terved ja säravad, pea meeles järgmist.

1. Kõik föönid ei ole ühesugused. Alati ei ole kõige kallimad föönid parimad. Fööni ostes jälgi, et selle võimsus oleks vähemalt 1875 vatti, soovitab Allwomenstalk. Samuti on ühel heal föönil olemas ioonhoolduse funktsioon staatilise elektri vähendamiseks.

2. Kasuta kuumakaitset. See on vajalik hooldustoode mitte vaid juuste sirgendamisel või lokkide tegemisel, see kaitseb juukseid ka föönitamise ajal.

3. Ära föönita liiga suure kuumusega. Kui soovid, et juuksed oleksid terved, kuivata neid kõige madalamal temperatuuril. Las läheb veidi kauem aega. Eriti peaksid seda silmas pidama õhukeste juustega naised.

4. Liiguta kuivatamise ajal fööni. Kui lased föönil liiga kaua ühe koha peal puhuda, kahjustad juukseid. Föön peaks juuste kuivatamise ajal olema pidevas liikumises.

5. Ära jäta juukseid niiskeks. Seda juhul, kui kavatsed pärast föönitamist juukseid ka sirgendada või lokke teha. Muidu kahjustad oma juukseid mõttetult.

Samal teemal

14.11.2016
VIDEO: Millest tuleneb akne ning kuidas sellest vabaneda?
14.11.2016
Lihtsad nipid nahahoolduseks, mille järgimine teeb sind kümme aastat nooremaks
14.11.2016
Mida teha, kui juuksed langevad välja?
14.10.2016
Kümme kõige hullemat asja, mida juuste eest hoolitsemisel peaksid vältima