Uudised

Invaru pakub võimaluse kohapeal abivahendeid uudistada 

Silja Paavle, 7. juuni 2017 13:20
Invaru abivahendikeskuse klienditeeninduse valdkonna juht Kadri TiidoFoto: Erakogu
Tallinnas Peterburi teel värskenduse läbinud Invaru abivahendikeskus pakub külastajatele võimaluse kohapeal näha mitmeid erilahendusi ning nende kasutamisest parem ülevaade saada.

Maikuus põhjaliku remondi läbinud Peterburi tee esindust külastab igakuiselt mitu tuhat abivajajat, kelle jaoks on nüüd esindusse sisenemine tänu automaatselt avanevatele ustele oluliselt mugavam. “Kuna meie juures käivad peamiselt liikumisraskuse või muu erivajadusega inimesed, siis on liikumismugavus väga oluline nii ratastooliga külastajale kui ka näiteks suurte mähkmepakkidega esindusest väljujale,” rääkis Invaru abivahendikeskuse klienditeeninduse valdkonna juht Kadri Tiido, kelle sõnul on tähtis, et abivajajate teenused oleksid neile lihtsasti kättesaadavad ning abivahendikeskus mugavalt ligipääsetav.

Samal teemal

Kaasaegsetes esindusruumides on Tiido sõnul lisaks liikumismugavusele oluliseks ka võimalus tooteid kohapeal uurida ning valida endale vastavalt disainile, kohandumisvõimalustele ja hinnaklassile sobivaim. “Abivahendite kasutajale on väga oluline enne ostu või üürimist järgi proovida, kui hästi mingi abivahend just tema vajadusi toetab. Samuti on tähtis, et abivahendit osataks õigesti kodus kasutada,“ rõhutas Tiido. „Kuna nüüd on meil Peterburi tee esinduses suur valik abivahendeid kohapeal olemas, saab nendega mugavalt tutvuda ja kasutamise kohta infot küsida.“ Erinevalt Invarust ei ole Eestis täna palju teisi abivahendikeskuseid, kus on sel moel võimalik vahendeid kohapeal n-ö järele proovida.

Näiteks saab Peterburi teel uurida esindusse paigaldatud vanni abil näiteks seda, milliseid vannilaudu, vanniistmeid ja tugikäepidemeid saab paigaldada täiesti tavalisse kohandamata vannituppa. Samuti saab näha, kuidas näevad välja WC-potile paigaldatud ja tualetiskäimist lihtsustavad potikõrgendused, mida on nii ka ise hiljem kodus lihtsam paigaldada ja kasutada. Sobivate mähkmete leidmiseks on aga nüüd esinduses olemas suur näidisväljapanek erinevate tootjate erinevatest mähkmemudelitest, mida on võimalik soovi korral esialgu kasvõi tükikaupa proovimiseks soetada. Samuti on võimalik enamikku liikumisabivahenditest kohapealt üürida.

Põhjaliku remondi läbinud Invaru teenindussaalis on nüüd piisavalt ruumi, et ka ratastooliga klienditeeninduslaua juurde sõita või liikumisabivahendeid kohapeal järgi proovida. Kuna enamikku abivahenditest on võimalik soetada või üürida Sotsiaalkindlustusameti poolse soodustusega, on abivajajatel tarvis abivahendi soetamiseks soodustingimustel võtta kaasa isikliku abivahendi kaart, arstitõend, isikut tõendav dokument ja puude või töövõimetuse otsus, juhul kui see on abivajajale väljastatud.

Samal teemal

20.11.2018
Lõuna-Eesti abivajaja otsib enim infot liikumisabivahendite kohta
11.11.2018
Talvekummide hooaeg puudutab ka liikumispuudega inimesi
08.00.2018
LIIKLE TURVALISELT: viimane aeg on ratastool talvekorda seada
27.11.2017
Abivajaja, ära unusta enne aasta lõppu soodustuseks vajalikke dokumente kontrollida!