Pildil vasakult: Seve Ehituse AS-i esindaja Henri Enniste, TÜK Lastefondi esindaja Kaiu Kostabi ning SiS IRONMAN 70.3 Otepää esindaja Ain-Alar Juhanson.Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Silja Paavle 17. august 2017 11:21
SiS IRONMAN 70.3 Otepää triatlonifestivali korraldusmeeskond andis SA TÜK Lastefondile üle rahvusvahelise triatlonifestivali raames asenduskodu laste toetamiseks kogunenud annetussumma 1860 eurot.

Annetussumma saadi kokku 4. augustil triatlonfestivali osana toimunud viiekilomeetrise distantsiga Seve Ehituse heategevusjooksu osalustasudest. Rahaga toetatakse asenduskodu lastele psühholoogilise toe pakkumist. Oma panuse heategevusse andsid ka IRONMAN 70.3 Otepää hea tahte saadikud Raivo E. Tamm ja Märt Avandi, kes samuti heategevusjooksust osa võtsid.

SiS IRONMAN 70.3 Otepää triatlonfestivali üks peakorraldajatest Ain-Alar Juhanson kinnitab, et heategevusjooks on olnud ja jääb triatlonifestivali osaks. "Selle kaudu saame pakkuda kõigile võimaluse teha veidi sporti ning pöörata tähelepanu ja toetada Lastefondi tegevust," ütleb ta. 

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar peab spordi kaudu heategevusse panustamist parimaks võimaluseks seda teha, sest see võimaldab teha kaks heategu korraga - heateo enda tervisele ja heateo abivajajatele, kelleks antud juhul on asenduskodulapsed.

“Asenduskodudes viibivate laste psühholoogiline nõustamine on väga vajalik ja võiks olla riiklikul tasandil piisaval hulgal kättesaadav, sest iga laps, kes satub asenduskodusse vajab just emotsionaalset lisatuge, et olukorraga hakkama saada ning see abi ei saa olla juhuslik ja ühekordne, vaid peab olema tihe ja järjepidev,” räägib Saar.

“Nende laste toetamiseks on meil Seve heategevusjooksu raames kaks suurepärast partnerit Seve Ehituse ja IRONMANi tiimi näol, kellele oleme väga tänulikud ja loodame, et meie koostöö saab kestma aastaid,” lisab ta.