Naudi diivanil lesimise asemel sügisilma näiteks lehti riisudes - põletad kaloreid ja saad majaesise puhtaks.Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 21. september 2017 10:20
Järjest jahedamad ilmad vähendavad inimeste aktiivsust ning nii pole ime, kui kaal tasapisi kerkima hakkab. Mida teha, et sügisel kaalutõusu vältida?

· Vaheta makaronid suvikõrvitsa vastu. Pastatooted saab asendada suvikõrvitsast tõmmatud ribadega, samas sisaldab suvikõrvits makaronidest oluliselt vähem kaloreid, kirjutab PureWow.

· Mine õue sügisilma nautima. Sügis on värviküllane ja lummav aastaaeg. Ah ei usu? Võta siis ometi ette üks jalutuskäik või pikem matk looduses. Liikumine kiirendab, muide, ka seedimist ja aitab kaloreid põletada.

· Söö hooajalisi toite. Sügis on ideaalne aeg teha paus töödeldud toitude söömisse. Selle asemel söö hooajalisi värskeid köögivilju – need annavad vähe kaloreid, kuid sisaldavad ohtralt organismile tarvilikke toitaineid.

· Riisu lehti. See võib tunduda küll tüütu, kuid usu - lehtede riisumine on suurepärane vabaõhutreening. Lisaks enda liigutamisele saab ka majaesise puhtaks.