Keha

Kuidas sügisel kaalutõusu vältida? 

Õhtuleht.ee, 21. september 2017, 10:20
Naudi diivanil lesimise asemel sügisilma näiteks lehti riisudes - põletad kaloreid ja saad majaesise puhtaks.Foto: PantherMedia / Scanpix
Järjest jahedamad ilmad vähendavad inimeste aktiivsust ning nii pole ime, kui kaal tasapisi kerkima hakkab. Mida teha, et sügisel kaalutõusu vältida?

· Vaheta makaronid suvikõrvitsa vastu. Pastatooted saab asendada suvikõrvitsast tõmmatud ribadega, samas sisaldab suvikõrvits makaronidest oluliselt vähem kaloreid, kirjutab PureWow.

· Mine õue sügisilma nautima. Sügis on värviküllane ja lummav aastaaeg. Ah ei usu? Võta siis ometi ette üks jalutuskäik või pikem matk looduses. Liikumine kiirendab, muide, ka seedimist ja aitab kaloreid põletada.

· Söö hooajalisi toite. Sügis on ideaalne aeg teha paus töödeldud toitude söömisse. Selle asemel söö hooajalisi värskeid köögivilju – need annavad vähe kaloreid, kuid sisaldavad ohtralt organismile tarvilikke toitaineid.

· Riisu lehti. See võib tunduda küll tüütu, kuid usu - lehtede riisumine on suurepärane vabaõhutreening. Lisaks enda liigutamisele saab ka majaesise puhtaks.

Samal teemal

3. oktoober 2017, 22:09
Toidud, mida toidumürgituse korral on kerge süüa
8. september 2017, 14:27
Viis rasedate toitumismüüti, mida uskuda ei maksa
31. august 2017, 09:35
Hea põhjus, miks brokoli peaks kuuluma su igapäevasele toidulauale
28. august 2017, 14:16
TEADUS SELGITAB: miks tunneb inimene napsisena nälga rämpstoidu vastu?

;