Uudised

Sotsiaalministeerium: tervishoiu e-teenuseid saab ka uuendamata ID-kaardiga kasutada (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 1. november 2017 15:48
Foto: Stanislav Moškov
ID-kaardi sertifikaatide peatamise korral on arstidele, õdedele ja apteekritele e-tervise teenuste kasutamine tagatud ajutiselt ka uuendamata ID-kaartidega. Ajutine lahendus läheb kasutusse kohe, kui Riigi Infosüsteemide Amet on teatanud turvariskiga ID-kaartide sertifikaatide peatamisest, selle toimimise tagab Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK).

„ID-kaartide kauguuendamine on tervishoiutöötajatel väga oluline ära teha, kuid oleme riigi poolt valmis teenused ajutiselt tagama ka olukorras, kus sertifikaadid on peatatud ja kõik tervishoiutöötajad pole saanud oma ID-kaardi sertifikaate veel uuendada,“ ütles TEHIKu peadirektor Katrin Reinhold. „Alternatiivlahenduse käivitamisel tunneb keskne tervise infosüsteem tervishoiutöötaja ära ka peatatud sertifikaadiga ning arst saab endiselt koostada digiretsepti ja apteeker selle alusel retseptiravimit väljastada.“

Samal teemal

TEHIK haldab alates ajutise lahenduse käivitamisest kuni 01.01.2018 tervishoiutöötajate juurdepääsude nimekirja, mille alusel tunnevad tervise infosüsteem, retseptikeskus ja ravikindlustuse kontroll tervishoiutöötajaid ära ka peatatud sertifikaadiga ID-kaardi kasutamisel. Seega, isegi kui sertifikaadid on peatatud, saab arst edastada andmeid tervise infosüsteemi, koostada digiretsepti ning apteeker retseptiravimit väljastada.

„Ajutiselt võib e-teenuste kasutamine praeguses erakorralises olukorras olla tavapärasest ebamugavam. Arendused on kõigil osapooltel käinud ajaga võidu joostes, mistõttu palume tervishoiutöötajatelt neil hetkedel ka mõistvat suhtumist,“ lisas Reinhold.

Endiselt ei saa dokumente krüpteerida uuendatud sertifikaatide ega ka alternatiivlahendusega. ID-kaardiga krüpteeritud dokumendid tuleb enne sertifikaatide uuendamist dekrüpteerida – vastasel korral ei ole neid võimalik hiljem avada. 

Samal teemal

16.11.2017
54% eestlastest kardab, et ei saa vajalikku meditsiinilist abi
02.11.2017
VIDEO | RIA ID-kaartidega seotud jamadest: „Tunnistame, et süsteem on kiiruga kokku klopsitud!“
02.11.2017
ID-kaarti on uuendanud 35 000 inimest
01.11.2017
Juhtkiri | Riik peab ID-kaartide uuendamist tõsisemalt võtma