Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Silja Paavle 1. detsember 2017 13:35
Vaktsiinivastaste põhiargument uuel aastal immuniseerimiskavasse lisatud HPV vaktsiini kohta on, et see põhjustab tõsiseid kõrvaltoimeid. Regionaalhaigla arst-resident Kristel Liis Põdder lükkab selle väite ümber.

"HPV vaktsiini ainus tõsine kõrvaltoime ehk anafülaksia esines USA-s vaid 1.7 juhul 1 000 000 vaktsiinidoosi kohta. TAI andmetel diagnoositi 2014 aastal Eestis aga 177 uut emakakaelavähi juhtumit – see teeb umbes 250 juhtumit 1 000 000 naise kohta. Ehk siis naise võimalus haigestuda emakakaelavähki on ligi 150 korda suurem kui võimalus saada anafülaksia," kirjutab dr. Põdder suhtlusportaalis Facebook.

Arsti sõnul muutub see number veel kõnekamaks, kui arvestada, et vaktsiin pakub eluaegset kaitset, kuid anafülaksiaoht on vaid vaktsiini manustamise ajal.

"Oluline on meeles pidada ka seda, et anafülaksia vastu on tõhus ravim olemas (adrenaliin), kuid emakakaelavähi vastu tihtilugu mitte," märgib ta.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

naistearst 2. detsember 2017 10:39
Oleme manustanud ligi 1200 doosi ja vaid ühel patsiendil valutas süstekoht, millest ta eraldi teada andis; ühe patsiendi minestustunnet tükk aega hiljem ei saanud seostada süstiga ja patsient rasestus järgmises tsüklis ning jätkab HPV vaktsiine peale sünnitust.
Kindlasti vaktsineerige end ja oma lapsed, kaitsmaks mitmete vähivormide eest 70% ulatuses.
Külastage tasuta vähi sõeluuringuid.
to naistearst 2. detsember 2017 12:48
se süstikoha valulikus on kõige väiksem probleem. Probleem on see kuidas immuunsüsteem kõigi mürkide toime tuleb mida me vabatahtlikult manustame igapäevaselt. Heino Tiik ka arst väitis oma raamatus Nõela vägi, et ainüksi E- aineid me manustame endale toiguga aasta jooksul juba terve ämber. Kas suudab keha neid kõiki väljutada? Veel rohud krooniliste haiguste puhul ja vitamiinide ja mineraalide vaegus kehas on see mis meid aeglaselt kuid visalt tapad, stressist rääkimata.
to naistearst 6. detsember 2017 22:07
ära v ärdj as valeta - juba sinu 70% on totaa lne va le.
Loodame et sa ise omele selle süs tla kan ni kukud.
Heheh 2. detsember 2017 03:09
Kas märkate, et pealkirjas olev komaviga muudab väite peaaegu et vastupidiseks. Tsitaadi põhjal tundub, et originaalis on siiski õige olnud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS