Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 2. veebruar 2018 14:19
Kõik Eesti koolid said üleeile kirja anonüümselt autorilt, kes hoiatas koole HPV-vaktsiini väidetavate kõrvalmõjude eest.  

"Kõigile Eesti koolidele saatis kirja anonüümne autor, kes peidab end äriregistrile tundmatu ühingu nime taha. Kiri sisaldab ühekülgseid ja kergesti ümberlükatavaid väiteid HPV-vastase vaktsiini kõrvalmõjudest," teatab sotsiaalministeerium oma sotsiaalmeedia kontol. 

Kirja saatis koolidele vaktsiinikahjustusega laste vanemate Ühing, soovides enda sõnul tähelepanu pöörata HPV-vaktsiini infolehele ja tõsta sellealast teadlikkust. Kirjas on ohtralt väljavõtteid seadustest vaktsineerimiseks vajaliku nõusoleku kohta koolis üldiselt ning väiteid ka HPV-vaktsiini kahjulikkuse kohta.

Sotsiaalministeeriumi sõnul sisaldab kiri ühekülgseid ja kergesti ümberlükatavaid väiteid HPV vastase vaktsiini kõrvalmõjudest. HPV-vaktsiin annab tuhandetele noortele naistele võimaluse kaitsta end vähki tekitava  papiloomiviiruse eest, leiavad sotsiaalministeerium, terviseamet, ravimiamet, Eesti haigekassa, Eesti perearstide selts, Eesti infektsioonhaiguste selts, Eesti lastearstide selts, Eesti õdede liit, Eesti ämmaemandate ühing, Eesti immunoloogide ja allergoloogide selts, Eesti naistearstide selts ning Eesti kolposkoopia ühing ühises pöördumises. 

Tõenduspõhise info saamiseks soovitab sotsiaalministeerium otsida infot siit.

Samal teemal

Kommentaarid  (54)

vaktsineerimisega 4. veebruar 2018 21:10
onnii et mõtlesin võibolla seal on mingid paratamatud kõrvalmõjud või midagi aga kui foorumeid lugeda võib seal taga olla geneetiline manipuleerimine sooneutraalsus jne lapsepõlves hakkasi teadlikult vätima neid kui juba võimalik oli läksin lihtsalt koju see päev pärast teised näitasid oma paiseid
Kiku 2. veebruar 2018 22:35
Miks pidid naad saatma anonüümse kirja, kui nende teadmised sellest vaktsiinist on nii suured ja naad teavad mida see põhjustab. Eriti hea oleks kui see avalikkuse ette toodaks, et näidata tõestusmaterejale ja reaalseid tõestusi selle kohta. Paraku vaktsineerimise vastastel pole tõendeid , et üks või teine vaktsiin midagi põhjustab. See et mõnel inimesel tekib mingi väike kõrvalmõju pole eriti näitaja, sest igal ravimil on kõrvalmõjusid, mis avalduvad vaid vähestel inimestel. Kuna tegemist on anonüümse kirjaga, siis ei taheta saatja nime letti lüüa, mis tähendab, et tall pole teaduslikku alust. Huvitav kus on kõik need lapsevanemad kes pole lasknud vaktsineerida ja selle tõttu on nende laps ära surnud, või saanud mingi tõsise haiguse. Õige jah... naad ei tule välja, sest siis naad ju tunnistaks et nende otsus oli vale ja vaktsineerimata jätmine oli elu halvim otsus. Ilmselt lapse saamine oli elu halvim otsus #2.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS