Hea nõu

Neli kentsakavõitu nõksu, mis aitavad rahuneda 

Ohtuleht.ee, 27. veebruar 2018, 13:50
Teadlaste kinnitusel aitavad hapendatud toiduained närve rahustada – neis leiduvad probiootikumid rahustavad kõhtu, seedeelundites toimuvad protsessid on aga otseselt inimese stressiga seotud.Foto: PantherMedia/Scanpix
Vahel lihtsalt on nii, et mingi olukord viib su täiesti endast välja ning rahu on raske säilitada. Ometi ei maksa lasta tunnetel üle pea keeda – siit leiad neli kentsakavõitu nõksu, mis aitavad keerulistel aegadel rahuneda.

 

Söö hapukurki. Teadlaste kinnitusel aitavad hapendatud toiduained närve rahustada – neis leiduvad probiootikumid rahustavad kõhtu, seedeelundites toimuvad protsessid on aga otseselt inimese stressiga seotud.

 

Kallista iseend. Igaüks teab, kuidas kallima või lemmiklooma kallistamine aitavad stressi vähendada. Kuid, head uudised neile, kel kallimat käepärast pole – samad hormoonid vallanduvad kehas ka iseend kallistades.

 

Unista. Kui sa lähed närvi ja oled pärast seda ärevil, unista asjadest, mis sulle meeldivad ja õnnelikuks teevad ehk suuna mõtted negatiivsest eemal.

 

Kammi oma pead. Paljude korduvate, ühetaoliste lühikeste liigutuste tegemine aitab kehal lõõgastuda. Pea kammimise asemel sobib ka heegeldamine või kudumine või koera paitamine.

Samal teemal

27. jaanuar 2019, 18:20
PRAKTILINE HOBI: kudumine leevendab stressi ja hoiab dementsusest
21. märts 2018, 09:52
Teadlased: kallistus teeb terveks!
26. veebruar 2018, 13:22
Kuidas tuunida oma immuunsust kiire elutempo ja koormuse juures?
17. veebruar 2018, 09:00
Kas tervislik toitumine võib tekitada sõltuvust?