Keha

Rinnaimplantaatidega seotud vähijuhtumite arv kasvab maailmas.

Plastikakirurg Peep Pree hoiatab: „Kahjuks on tõenäoline, et rinnaimplantaatide põhjustatud vähk jõuab ka Eestisse.“ (24)

Sirje Maasikamäe, 24. jaanuar 2019, 12:14
Plastikakirurgi Peep Pree teada praktiliselt puudub oht, et inimesel on rinnaimplantaadilümfoom, aga ta ei tunne seda. Kuid rindu tuleb kontrollida!Foto: Scanpix / Margus Ansu
Sel nädalal andis Helsingi Ülikooli haigla teada, et kaheksal Soome naisel on avastatud haigus, mille põhjuseks on rinnaimplantaadid. Haigust kutsutakse nn rinnaimplantaadilümfoomiks. See ei ole küll rinnavähk, aga on siiski vähk. „Kahjuks on tõenäoline, et varsti avastatakse esimene juhtum ka Eestis,” nendib staažikas plastikakirurg Peep Pree.

„On äärmiselt tore, et olete selle Soome info n-ö üles korjanud ja ka meie Eesti naistele edastanud,” rõhutab Pree teema tähtsust. Praegu välismaal viibiv Pree on valmis isegi oma päevaplaane muutma, leidmaks sobiv aeg, et teemat pikemalt selgitada. „Pean seda probleemi sedavõrd oluliseks, et saan oma plaane muuta,” kirjutas Pree e-kirjas.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

25. juuli 2019, 12:07
VÄHIRISK! Ravimifirma kutsub üle maailma tagasi ohtlikud rinnaimplantaadid
24. juuli 2019, 13:50
TRELLID EI TAKISTA! Vähiravifondile annetavad ka vangid
4. juuli 2019, 12:49
VÄHIRAVIFOND HOIATAB PETTUSTE EEST: kui keegi küsib Facebookis annetusi, siis püüdke aru saada, milleks on raha tarvis
26. juuni 2019, 15:28
ÕNNETU RINNAOPERATSIOON: „Õudne, ahastus tuleb peale neid vaadates."

24 KOMMENTAARI

p
Plasmass,küüned,nägu,perse,tissid,ajud 27. jaanuar 2019, 12:42
Just just varsti läheb piimaudaratel piim hapuks sisse ära.Siis hakatakse labidaid jagama neile,et endale varakult haua augu kaevakisid ja eks ikka ise mitte teistele lootes.
l
25. jaanuar 2019, 12:43
lõpetage ära see TV 3 muutumisaade, mis jubedusi seal tehakse ja reklaamitakse.Kõik lõigatakse ühesugusteks monstrumiteks, põsed punni ja huuled prunti. Siis veel juuksepikendused ja ongi Barbid, kõik ühte nägu
Loe kõiki (24)