Keha

Rinnaimplantaatidega seotud vähijuhtumite arv kasvab maailmas.

Plastikakirurg Peep Pree hoiatab: „Kahjuks on tõenäoline, et rinnaimplantaatide põhjustatud vähk jõuab ka Eestisse.“ (24)

Sirje Maasikamäe, 24. jaanuar 2019 12:14
Plastikakirurgi Peep Pree teada praktiliselt puudub oht, et inimesel on rinnaimplantaadilümfoom, aga ta ei tunne seda. Kuid rindu tuleb kontrollida!Foto: Scanpix / Margus Ansu

Sel nädalal andis Helsingi Ülikooli haigla teada, et kaheksal Soome naisel on avastatud haigus, mille põhjuseks on rinnaimplantaadid. Haigust kutsutakse nn rinnaimplantaadilümfoomiks. See ei ole küll rinnavähk, aga on siiski vähk. „Kahjuks on tõenäoline, et varsti avastatakse esimene juhtum ka Eestis,” nendib staažikas plastikakirurg Peep Pree. 
„On äärmiselt tore, et olete selle Soome info n-ö üles korjanud ja ka meie Eesti naistele edastanud,” rõhutab Pree teema olulisust. Praegu välismaal viibiv Pree on valmis isegi oma päevaplaane muutma, leidmaks sobiv aeg, et teemat pikemalt selgitada. „Pean seda probleemi sedavõrd oluliseks, et saan oma plaane muuta,” kirjutas Pree e-kirjas.

Soome meedia kirjutas, et maailmas arvatakse olevat üle 650 naise, kel on diagnoositud rinnaimplantaadilümfoom. „Olin möödunud aasta lõpul plastikakirurgide maailmakongressil ja seal räägiti juba 700 juhtumist,” täpsustab Pree. „Nii et see arv tõuseb kogu aeg. Seda, et Soomes on avastatud kaheksa juhtumit, on ikka päris hirmutav lugeda.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.09.2020
Rinnavähendusoperatsiooni teinud naine: „Minu juures nähti ainult tisse. Mind alandati ja mõnitati.”
25.07.2019
VÄHIRISK! Ravimifirma kutsub üle maailma tagasi ohtlikud rinnaimplantaadid
24.07.2019
TRELLID EI TAKISTA! Vähiravifondile annetavad ka vangid
04.07.2019
VÄHIRAVIFOND HOIATAB PETTUSTE EEST: kui keegi küsib Facebookis annetusi, siis püüdke aru saada, milleks on raha tarvis