Vahel võid tunda end juba paremini, aga siis tulevad haigustunnused tagasi ja endisest veelgi hullemini. Foto: Vida Press
Ohtuleht.ee 5. november 2019 05:00
Inimesed suhtuvad külmetushaigustesse ja grippi erinevalt: mõni otsib kohe arstilt abi, mõni aga katsub iga hinna eest tööl käia. Siin on mõned märgid, mis viitavad, et su haigus võib olla tõsisem, kui arvad.

Ole tähelepanelik oma tervise suhtes ja vajadusel pea nõu arstiga!

Viirushaigus kestab üle kolme nädala

Pole harv, kui gripp kestab kolm nädalat, aga kui haigus kestab kauem, on põhjust muret tunda. Võib-olla põed sa hoopis astmat või kopsupõletikku?

Foto: Pixabay

Haigus tuleb tagasi ja veel hullemana

Vahel võid tunda end juba paremini, aga siis tulevad haigustunnused tagasi ja endisest veelgi hullemini. Kui sul on tagasi kõrge palavik ja köha, võib tegemist olla mõne kopsuhaigusega, näiteks kopsupõletikuga.

Foto: Pixabay

Röga värv muutub

On normaalne, et sülg muutub gripi ajal paksemaks. Aga kui sülje värv muutub imelikuks, näiteks kollakaks või rohekaks või sisaldab verd, on su kehaga midagi viltu.

Silmad kihelevad ja on vesised

Kui silmad on pikemat aega vesised, võib tegu olla hoopis allergiaga. Vahel on viirushaigust ja allergiat raske eristada.

Kaal langeb

Kui sul pole gripi ajal söögiisu, siis pole ime, et kaal langeb. Aga kui sööd normaalselt ja kaal ikka kukub, on see murettekitav märk. Seletamatu kaalulanguse taga võib olla näiteks kilpnäärmehaigus, mingi põletik, HIV või muu tõbi.

Vilistav hingamine

Köha on gripi puhul tavaline häda, aga kui köha on vilistav ja rinnus rõhub, võib tegu olla ka astmaga. Pea nõu arstiga.

Foto: Tiina Kõrtsini

Suur raskustunne või valud

Ka siis tasub valvas olla, kui tunned teatud keha piirkonnas valu. Muidugi võivad gripiga kaasneda  kurguvalu, põskkoopapõletik või kõrvapõletik. Kui tunned, et kuulmine nõrgeneb ja kõrvavalu on väga tugev, konsulteeri kindlasti arstiga.

Allikas: Woman´s`Health