Meeled

KAS SEE ON PARATAMATU? 4 peamist põhjust, miks paljud paarid lähevad lahku 40aastasena (6)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 30. juuli 2019, 12:47
Lahutusprotsess algab sageli sellest, et inimene on kujutanud ette, et partner on teatud omadustega, aga tuleb välja, et ta polegi selline.Foto: Vida Press
Miks otsustavad paljud paarid lahutada just 40ndates eluaastates? Kas lahutustebuum on seotud ka seigaga, et neljakümneaastane tunneb, et tema elu on jõudnud poolepeale, aga palju on veel ees?

Mõnes mõttes on küsimus vaid matemaatikas: kui enamasti abiellutakse kolmekümnendates eluaastates, aga suurem osa paare lahutab juba 5-7 aasta pärast, siis lahutuse ajal ongi enamik neljakümnendates eluaastates. 

Soome seksuaaltervise liidu teadur Osmo Kontula toob välja neli peamist põhjust, miks just neljakümnesed otsustavad lahutada.

1. Kõige raskem aeg on möödas

Nii armas ja oodatud kui beebi ka ei ole, muudab lapse sünd alati paarisuhet.

Uuringute järgi on abielus kõige raskem aeg siis, kui lapsed on väiksed. Paarisuhe muutub alati, kui sinna lisandub keegi kolmas ehk väike inimene.

Elu väikese lapsega eeldab vanematelt kohandumist, mis võib osutuda üllatavalt raskeks. Kui lapsed on väiksed, keskenduvad vanemad põhiliselt sellele, kuidas argieluga toime tulla. Pole siis ime, et kui lapsed saavad kooliealiseks, hakkavad paljud neljakümnesed mõtlema: "Oi, mul on ka paarisuhe! Missugune see oligi? Kas olen sellega rahul?"

Foto: Pexels

2. Teine polegi selline, nagu paistis

Lahutusprotsess algab sageli sellest, et inimene on kujutanud ette, et partner on teatud omadustega, aga tuleb välja, et ta polegi selline.

Argipäev võib paljastada partneris uusi külgi: mees ehk polegi nii pühendunud isa, kui naine lootis, aga naine võib osutuda näiteks kõiketeadjast kamandajaks.

On normaalne, et armununa tundub partner täiuslik. Hea suhte juurde kuulub aga ka see, et roosad prillid võetakse eest ja partnerit nähakse realistlikumalt.

Aga kui pettumus on liiga suur, võib meeles hakata mõlkuma: "Kas abikaasa on hoopis teine inimene, kui arvasin? Kas ma tunnen teda üldse?"

Foto: Pexels

3. Armumisest ei saa armastus

Paarisuhte arengusse kuuluvad iha, armumine ja armastus. Raske on öelda, kui kaua mingi etapp kestab. Armastus tähendab suuremat turvalisust:  partnerit saab usaldada ja tema peale saab kindel. On normaalne armuda esimesest silmapilgust. Tavaline on seegi, et armastus võib tekkida alles pärast aastaid kooselu. Kui paar on olnud pikalt koos, aga usaldust ja kindlustunnet pole tekkinud, võivadki mõtted viia lahutuseni. 

Foto: Pexels

4. Elu on veel ees, ka armastus

Uuringute järgi arvab suurem osa neljakümnendates lahutanud inimestest, et elu läks pärast seda paremaks. Sageli leitakse juba mõne aasta jooksul ka uus partner.

Kui vaadata inimese elukaart, siis on neljakümnesena õigupoolest hea aeg lahutada.  Juba on kogunenud elukogemusi ja inimene julgeb olla tema ise. Vanus pole veel koormav ja ees ootab veel palju, jõuab luua ka uue pika paarisuhte.

Foto: Pexels

Allikas: Kodin Kuvalehti

Samal teemal

29. juuli 2019, 14:45
HEA AEG PAARISUHET PARANDADA: tee suvel neid asju iga päev mitu korda!
23. juuli 2019, 18:00
KUIDAS SAADA ROHKEM SEKSI? Lisa menüüsse neid sööke!
22. juuli 2019, 18:30
HOIA HELLALT VAGIINAT! 3 asja, mida naine ei tohiks pärast seksi kunagi teha
10. juuli 2019, 06:00
Kardad lahutust pärast 50. eluaastat? Ära kannata, vaid alusta hoopis uut elu!

6 KOMMENTAARI

k
krõõt 31. juuli 2019, 12:57
enamus mehi end ära joonud selleks vanuseks, pole temaga midagi peale hakata enam, olude sunnil vaja lahutada...ja kui jääbki üksi, siis see ikka parem kui virelededa elu lõpuni joodiku kõrval
l
luarvik luarvik 31. juuli 2019, 08:19
Milleks nii palju põhjusi? Keskmisel eesti naisel algab keskeakriis* 41 aastaselt -kõik muud "põhjused" on sellest tulenevad.
Loe kõiki (6)