Uudised

Terviseamet: tänavu on Eestis listeeriasse nakatunud 20 inimest, ükski haigestumine pole seotud M.V.Wooliga (71)

Toimetas Hindrek Pärg, 5. detsember 2019 21:38
Foto: Teet Malsroos
Veterinaar- ja toiduametis (VTA) arutasid eksperdid, kuidas reageerida kiirelt toiduga levivatele listeeriapuhangutele, lisaksn räägiti listeeria erinevatest tüvedest. Sel aastal on Eestis haigestumist põhjustanud listeeribakteri tüvi ST 87, kuid millisest toiduainest see pärit võib olla, pole veel selge, vahendab ERR-i uudisteportaal

Terviseameti andmetel on sel aastal listeeriasse nakatunud 20 inimest, neist 12 puhul on tehtud laboratoorselt kindlaks listeeria tüvi ST 87, ülejäänud kaheksal juhtumil pole tüvi veel teada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolm inimest on sama tüvega bakteri tõttu surnud, kuid see ei ole M.V.Woolist leitud listeeriabakteri tüvi - ükski sel aastal toimunud haigestumine pole seotud M.V.Woolist leitud bakteritüvega ST 1247.

Terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal Jelena Tomasova ütles, et sel aastal inimesi nakatanud listeeriabakter tüvega ST 87 levib toidu kaudu. "Läbi millise toidu, see on praegu tuvastamisel. Meil on juba mõned andmed, mis on tulnud EFSAst ehk Euroopa Toiduohutuse Agentuurist, aga praegu me seda veel ei avalda," lausus Tomasova.