Uudised

ETTEVAATUST! Gripp levib laialdaselt (1)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 27. detsember 2019 11:18
Kui gripi sümptomid on kerged, pole ilmtingimata vaja arsti diagnoosi.Foto: Mari Luud
Terviseamet annab teada, et grippi haigestumine on tõusutrendis. Haigestumuse intensiivsus on küll endiselt madal, kuid gripi levik on laialdane. 

Möödunud nädalal (16.-22.detsembril) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3001 inimest, pooled haigestunutest olid lapsed. Arstide poole pöördunute üldarv püsis ülemöödunud nädalaga võrreldes samal tasemel, kuid nende hulgas hakkas kasvama gripitaoliste haigestumiste arv ning 18% võrra suurenes grippi haigestunute osakaal.

Samal teemal

Haigestumus ei ületa veel varasemate aastate tavapäraseid gripihooaja näitajaid. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 227,5. Keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Tallinnas ja Harjumaal, Tartumaal ja Läänemaal.

Möödunud nädalal kinnitati laboratoorselt 15 A-gripiviirust ning 11 B-gripiviirust. Grippi haigestumisi registreeritakse Tallinnas, Harjumaal, Narvas, Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Põlvamaal, Tartumaal, Valgamaal, Viljandimaal ja Võrumaal. 

Terviseamet tuletab meelde, et kui sümptomid on kerged ja inimene ei kuulu riskirühma, ei ole ilmtingimata tarvis arsti diagnoosi ega ravi ja võib põdeda kodus. Vältida tuleb kontakte lähedastega olla kodus, kuni temperatuur normaliseerub ning sümptomid kaovad.

Informeerige haigusest kindlasti perearsti talle helistades või e-kirja teel. Jälgige oma seisundit ja halvenemise korral võtke ühendust perearstiga.

Terviseamet soovib kõigile häid jätkuvaid pühi - olge füüsiliselt aktiivne, jalutage värskes õhus, magage piisavalt, vältige stressi, jooge piisavalt vedelikke ja sööge täisväärtuslikku toitu.

Samal teemal

09.08.2020
KARDAD VIIRUST ÜLES KORJATA? Lõpeta kohe need 6 põhilist viga!
20.11.2019
MEELESPEA PÜHADEKS: kontrolli, et vajalikud ravimid oleks olemas!
20.11.2019
KAS MUL ON GRIPP? 11 olulist seika, mida peaksid teadma sellest raskest haigusest
19.11.2019
GRIPP LEVIB: haigestunuid on juba kaks korda rohkem