Uudised

Naiste tugikeskuseid toetatakse tänavu 500 000 euroga (5)

Õhtuleht.ee, 13. jaanuar 2016, 10:00
„2016. aastaks oleme jõudnud selleni, kus kogu Eesti on ühtlaselt kaetud naiste tugikeskustega, kes abistavad vägivallaohvritest naisi ja lapsi," kinnitab sotsiaalkaitseminister Margus TsahknaFoto: STANISLAV MOSHKOV
Tänavu toetatakse perevägivalla ohvriks langenud naistele ja nende lastele mõeldud tugikeskusi 500 000 euroga. Lisaks toetatakse tugikeskusi nii Norra programmi vahenditest kui ka riigikogu fraktsioonide poolt.

„2016. aastaks oleme jõudnud selleni, kus kogu Eesti on ühtlaselt kaetud naiste tugikeskustega, kes abistavad vägivallaohvritest naisi ja lapsi," tõdes sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna. „Oluline on just see, et mitte ükski abivajaja ei jääks abist ilma ja kõigile vägivallaohvritest naistele ja nende lastele tagatakse see kvaliteetselt ja professionaalselt," lisas minister. Tugikeskused võtavad abivajajaid vastu ööpäevaringselt.

Samal teemal

Tugikeskuste nõustamisteenust rahastatakse märtsi lõpuni 54 000 euroga Norra programmist ning alates aprillist jätkatakse toetamist täiendavalt 150 000 euroga. Riigikogu fraktsioonide määratud toetust saavad lisaks Eesti Naiste Varjupaikade Liit (50 000 eurot), Valga tugikeskus (5000 eurot) ja Pärnu tugikeskus (5200 eurot).

Kui eelmistel aastatel taotlesid kõik tugikeskused toetust eraldi, siis sel aastal esitas Eesti Naiste Varjupaikade Liit ühistaotluse kümne keskuse eest. „Meil on nüüd kindlus, et sel aastal saavad üle Eesti naised ja lapsed abi ning teenus laieneb ja katab ka saared," sõnas Eesti Naiste Varjupaikade Liidu juhatuse esinaine Eha Reitelmann. „Ka liidu töökorralduse jaoks astume sel aastal olulise sammu edasi – oleme töötanud selle nimel, et teenus oleks ühtlaselt kõrge kvaliteediga igas Eesti maakonnas ning sel aastal esitatud ühistaotlus aitab seda eesmärki saavutada."

5 KOMMENTAARI

s
Sander@hot.ee 13. jaanuar 2016, 19:44
sinna leiti toetused, puudega inimesed vaadake ise nüüd kuidas hakkama saate. Hukule määratud erakond nii kui nii, RF kummardajad.
r
Rõõm teada 13. jaanuar 2016, 11:37
Väga vajalik teave ja väga vajalik toetus ja abi. Väga tubli ettevõtmine ja edu edaspidiseks sellel raskel ja tänuväärsel tööpõllul.
Loe kõiki (5)