Lapsed

Terviseamet hoiatab ohtlike lutikettide eest 

Silja Paavle, 3. november 2015 09:13
Lutiketid, mis ei ole lastele ohutud.Foto: Facebook (Terviseamet)
Terviseamet testis saabunud vihje peale suhtlusportaali Facebookis müüdavaid lutikette ning selgus, et lutiketid pole ohutud.

Terviseamet kirjutab oma Facebooki kontol, et tarbijakaitseamet tegi nende palvel kontrollostu lehelt https://www.facebook.com/Mahkmetordidjalutiketid. Sealt ostetud lutikett saadeti laborisse testimisele, kus selgus, et taolised lutiketid ei ole lastele ohutud, kuna testimisel eraldusid keti väikesed osakesed, mis võivad põhjustada laste lämbumist. Samuti ei vastanud nõuetele ei lutiketi pikkus ega jämedus.

Terviseamet paneb südamele, et enne lastele suunatud toodete müüki oleks hea teada, et lastekaubad peavad olema valmistatud sellistest materjalidest ja niisugusel viisil, et nende tavapärane kasutamine oleks laste tervisele ohutu. Tooteid saab enne müügitöö kavandamist saata/viia testimiseks Terviseameti Kesklaborisse (Kotka 2, Tallinn).

Terviseamet ei ole testinud kõikide lutiketi tootjate ja müüjate kette, kuid ettevaatusabinõuna soovitatakse taolisi kette hoida lastele kättesaamatus kohas.

Samal teemal

06.11.2013
Tarbijakaitseamet leidis kauplustest nõuetele mittevastavaid rõivaid ja ohtlikke jalatseid
05.04.2012
Pikad paelad ja nöörid lasterõivastel on ohtlikud